O týmu

Tým Tigers Cheerleaders Brno vznikl v únoru 2008 jako oddíl Vysokoškolského sportovního klubu (VSK) Univerzita Brno. Během prvních dvou let zde trénovali pouze členové starší 15ti let, od roku 2009 má však klub i poměrně početnou základnu menších dětí již od čtyř let.

Tréninky probíhají od roku 2016 v tréninkovém centru v Komárově na Sladkého 13, a nově od roku 2022 také v Orlovně na Mendlově náměstí. Na aktuální rozpis se můžete podívat na tomto odkazu.

Aktuálně máme šest soutěžních týmů:
Kitties (kat. Primary L1), StarCats (kat. PrimaryL1) FluffyCats (kat. Primary L2), AngelCats (Youth L2), FireCats  (kat. Junior L3), Legacy (kat. Senior L4), 

Dále máme přípravku pro nejmenší – kategorie Baby pro malé děti 4 – 6 let.

Naše závodní týmy se pravidelně účastní soutěží v České republice i v zahraničí (např. Německo, Slovinsko, Rakousko). Naše největší úspěchy:

 • 1. místo na MČR 2022 v kategorii Team Cheer Junior Intermediate (L2) a 1. místo na MČR 2022 v kategorii Team Cheer Senior Median (L3)
 • 7. místo na Elite Cheerleading Championship 2022 (otevřený evropský šampionát) v kategorii Junior Allgirl Cheer Level 3
 • Titul Mistrů ČR (a tedy 1. místo) v Junior Coed GroupStunt 2022
 • 1. místo na CCU Mistrovství 2015 v Junior Allgirl Cheer
 • 2. místo na Austrian International Open 2017  v Senior Allgirl Cheer L5
 • 1. místo na ECU European Championship 2011 (Mistrovství Evropy) v kategorii Senior Team Cheer Jazz
 • dvojnásobný titul Mistrů republiky z MČR 2013 v kategoriích Team Jazz a Team Freestyle Senior
 • titul Mistrů republiky z MČR 2014 v kategorii Team Freestyle Senior.

Kromě soutěží lze náš tým vidět několikrát do roka vystupovat na různých akcích (soukromých i veřejných).

 


Od členů v závodních týmech striktně vyžadujeme pravidelnou docházku na tréninky!
Důležitá je také vůle pracovat na sobě a touha učit se nové věci. Za celoroční tvrdou práci jsou všem odměnou dosažené úspěchy a společné zážitky. O své členy se snažíme pečovat tak, aby byli pokud možno zdraví a sport u nás je bavil.

22 comments

 1. Dobrý den,
  je mi 11let a hledám nějaký tanec(závodní).
  Nic jsem nemohla najít a pak jsem narazila na vás.
  Mohla bych k vám chodit, i když nemám vůbec žádné zkušenosti, nejsem příliš ohebná a např. hvězdu nedokážu. Předem díky.

 2. Ahoj,
  Mohla bych kvám chodit?
  Je mi 13 a dokážu šnurú, roštep, flik, hvezdu i přemety…
  Chodila sem do gimnastiky i do mažoretek.
  Jsem dobrá…:-)
  Čao, napiš

  • Ahoj Beatko, náborové termíny budou brzy v červnu, pak v září. Přijď a uvidíš sama, důležité je, aby se ti u nás líbilo a bavilo Tě to ;)

 3. Dobrý den. Chtěla bych další školní rok u vás s kamarádkou dělat cheerlearding. Máme zkušenosti s gymnastikou. Kdyby to šlo tak by jsme se chtěli kouknout na váš tréning. Je nám 13 let takže doufám, že nejsme na to moc staré.

  • Ahoj Šári, brzy vypíšeme náborový termín ještě teď v červnu a pak samozřejmě v září budeme přijímat nové členy 6 – 20 let ;)

 4. Ahoj, měly by jsme zájem se zapojit mezi vas. Nemám s tím žádné zkušenosti , ale chodily jsme do tancovani. Kdyz by jsme mohly , kdy bude nějaký nábor ? Děkujeme

 5. Ahoj,je mi 16 let a chtěla jsem se zeptat jestli na tento sport nejsem už moc stará?

  • Ahoj Baru, začínat s něčím novým je v pozdějším věku samozřejmě těžší, ale jsou u nás holky, co začínaly i mnohem později než v 16 ;) Takže nejsi, klidně se můžeš přihlásit a zkusit to s námi :)

 6. Ahoj, je mi 21 let a nemám s gymnastikou moc zkušenosti a bojím se že už jsem na tento sport trochu starší. Je možné se podívat na váš tréning?

  • Ahoj Veru, přijď se za námi určitě podívat a neměj strach, jsou u nás i starší holky a zkušenosti s gymnastikou nemáme skoro nikdo, tedy bohužel :) Ale pracujeme na tom a baví nás to, což je hlavní :) Zítra je vypsaný náborový termín, snad už bude škola otevřená. Budeme se těšit! Silva

 7. Ahoj, chtěla jsem zeptat, jak je možné se k vám do týmu přidat? Je mi 20, cheer me moc zajima a tanec me bavi. Bohužel nemám moc zkušenosti s gymnastikou. Zvládnu hvězdu, kotoul a na šňůře pracuju.
  Chtěla bych se k vám přidat co nejdříve. Děkuji za zprávu :)

 8. Ahoj Kristi, napsala jsem Ti email. Budeme rádi, když se za námi přijdeš podívat a pak se domluvíme dále :)

 9. Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli není pozdě začít v 15 cheer.
  Moc se mi to líbí a zajímá mě to, gymnastiku nebo tak jsem ale nikdy nedělala jen balet a teď házenou.
  Moc děkuju za zprávu :)

  • Ahoj Míši, je to trochu těžší než začínat v mladším věku, ale jde to :) Přijď na hobby trénink, kde se naučíš základy a konkurz do senior týmu (tým od 15 let) bude v září, to bys ideálně už měla základy umět. Hobby tréninky jsou přípravka a probíhají v úterý 16:30 – 18:00. Těšíme se!

 10. Dobrý den,jemi 10 let a chtěla bych začít chodit na cheer,
  umím most.Kdy se budu moct přihlásit na cheer?

  • Ahoj, prosím mrkni na úvodní stránku, je tam již skoro vše k zářijovým náborům a konkurzům ;) Máš vlastně dvě možnosti – Hobby tým, který nesoutěží a trénuje 1 x týdně, nebo soutěžní tým Peewees, který trénuje 2 – 3 x týdně. Budeme se těšit, ať si vybereš jakoukoliv možnost ;) Silva

 11. Dobrý den chtěla bych se přihlásit na cheer.Kdy to bude možné?

  • Dobrý den Kiko, nábory do soutěžních týmů již proběhly, aktuálně je možné přijít na trénink Hobby v úterý 16:30 a případně se pak domluvíme dále ;)

 12. Dobrý den,mohla bych se přihlásit na cheer?

  • Dobrý den Soni, nábory do soutěžních týmů již proběhly, aktuálně je možné přijít na trénink Hobby v úterý 16:30, jak jsem psala už výše ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *