O týmu

Tým Tigers Cheerleaders Brno vznikl v únoru 2008 jako oddíl Vysokoškolského sportovního klubu (VSK) Univerzita Brno. Během prvních dvou let zde trénovali pouze členové starší 15ti let, od roku 2009 má však klub i poměrně početnou základnu menších dětí již od čtyř let.

Tréninky probíhají od roku 2016 v tréninkovém centru v Komárově na Sladkého 13, a nově od roku 2022 také v Orlovně na Mendlově náměstí. Na aktuální rozpis se můžete podívat na tomto odkazu.

Aktuálně máme šest soutěžních týmů:
Kitties (kat. Mini L1), FluffyCats (kat. Mini L2), AngelCats (Youth L2), FireCats  (kat. Junior L3), Legacy (kat. Senior L4), Dance Senior (team Jazz, Team Freestyle Pom)

Dále máme přípravku pro nejmenší – kategorie Baby pro malé děti 4 – 6 let.

Naše závodní týmy se pravidelně účastní soutěží v České republice i v zahraničí (např. Německo, Slovinsko, Rakousko). Naše největší úspěchy:

 • 1. místo na MČR 2022 v kategorii Team Cheer Junior Intermediate (L2) a 1. místo na MČR 2022 v kategorii Team Cheer Senior Median (L3)
 • 7. místo na Elite Cheerleading Championship 2022 (otevřený evropský šampionát) v kategorii Junior Allgirl Cheer Level 3
 • Titul Mistrů ČR (a tedy 1. místo) v Junior Coed GroupStunt 2022
 • 1. místo na CCU Mistrovství 2015 v Junior Allgirl Cheer
 • 2. místo na Austrian International Open 2017  v Senior Allgirl Cheer L5
 • 1. místo na ECU European Championship 2011 (Mistrovství Evropy) v kategorii Senior Team Cheer Jazz
 • dvojnásobný titul Mistrů republiky z MČR 2013 v kategoriích Team Jazz a Team Freestyle Senior
 • titul Mistrů republiky z MČR 2014 v kategorii Team Freestyle Senior.

Kromě soutěží lze náš tým vidět několikrát do roka vystupovat na různých akcích (soukromých i veřejných).

 


Od členů v závodních týmech striktně vyžadujeme pravidelnou docházku na tréninky!
Důležitá je také vůle pracovat na sobě a touha učit se nové věci. Za celoroční tvrdou práci jsou všem odměnou dosažené úspěchy a společné zážitky. O své členy se snažíme pečovat tak, aby byli pokud možno zdraví a sport u nás je bavil.

22 comments

 1. Dobrý den,
  je mi 11let a hledám nějaký tanec(závodní).
  Nic jsem nemohla najít a pak jsem narazila na vás.
  Mohla bych k vám chodit, i když nemám vůbec žádné zkušenosti, nejsem příliš ohebná a např. hvězdu nedokážu. Předem díky.

 2. Ahoj,
  Mohla bych kvám chodit?
  Je mi 13 a dokážu šnurú, roštep, flik, hvezdu i přemety…
  Chodila sem do gimnastiky i do mažoretek.
  Jsem dobrá…:-)
  Čao, napiš

  • Ahoj Beatko, náborové termíny budou brzy v červnu, pak v září. Přijď a uvidíš sama, důležité je, aby se ti u nás líbilo a bavilo Tě to ;)

 3. Dobrý den. Chtěla bych další školní rok u vás s kamarádkou dělat cheerlearding. Máme zkušenosti s gymnastikou. Kdyby to šlo tak by jsme se chtěli kouknout na váš tréning. Je nám 13 let takže doufám, že nejsme na to moc staré.

  • Ahoj Šári, brzy vypíšeme náborový termín ještě teď v červnu a pak samozřejmě v září budeme přijímat nové členy 6 – 20 let ;)

 4. Ahoj, měly by jsme zájem se zapojit mezi vas. Nemám s tím žádné zkušenosti , ale chodily jsme do tancovani. Kdyz by jsme mohly , kdy bude nějaký nábor ? Děkujeme

 5. Ahoj,je mi 16 let a chtěla jsem se zeptat jestli na tento sport nejsem už moc stará?

  • Ahoj Baru, začínat s něčím novým je v pozdějším věku samozřejmě těžší, ale jsou u nás holky, co začínaly i mnohem později než v 16 ;) Takže nejsi, klidně se můžeš přihlásit a zkusit to s námi :)

 6. Ahoj, je mi 21 let a nemám s gymnastikou moc zkušenosti a bojím se že už jsem na tento sport trochu starší. Je možné se podívat na váš tréning?

  • Ahoj Veru, přijď se za námi určitě podívat a neměj strach, jsou u nás i starší holky a zkušenosti s gymnastikou nemáme skoro nikdo, tedy bohužel :) Ale pracujeme na tom a baví nás to, což je hlavní :) Zítra je vypsaný náborový termín, snad už bude škola otevřená. Budeme se těšit! Silva

 7. Ahoj, chtěla jsem zeptat, jak je možné se k vám do týmu přidat? Je mi 20, cheer me moc zajima a tanec me bavi. Bohužel nemám moc zkušenosti s gymnastikou. Zvládnu hvězdu, kotoul a na šňůře pracuju.
  Chtěla bych se k vám přidat co nejdříve. Děkuji za zprávu :)

 8. Ahoj Kristi, napsala jsem Ti email. Budeme rádi, když se za námi přijdeš podívat a pak se domluvíme dále :)

 9. Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli není pozdě začít v 15 cheer.
  Moc se mi to líbí a zajímá mě to, gymnastiku nebo tak jsem ale nikdy nedělala jen balet a teď házenou.
  Moc děkuju za zprávu :)

  • Ahoj Míši, je to trochu těžší než začínat v mladším věku, ale jde to :) Přijď na hobby trénink, kde se naučíš základy a konkurz do senior týmu (tým od 15 let) bude v září, to bys ideálně už měla základy umět. Hobby tréninky jsou přípravka a probíhají v úterý 16:30 – 18:00. Těšíme se!

 10. Dobrý den,jemi 10 let a chtěla bych začít chodit na cheer,
  umím most.Kdy se budu moct přihlásit na cheer?

  • Ahoj, prosím mrkni na úvodní stránku, je tam již skoro vše k zářijovým náborům a konkurzům ;) Máš vlastně dvě možnosti – Hobby tým, který nesoutěží a trénuje 1 x týdně, nebo soutěžní tým Peewees, který trénuje 2 – 3 x týdně. Budeme se těšit, ať si vybereš jakoukoliv možnost ;) Silva

 11. Dobrý den chtěla bych se přihlásit na cheer.Kdy to bude možné?

  • Dobrý den Kiko, nábory do soutěžních týmů již proběhly, aktuálně je možné přijít na trénink Hobby v úterý 16:30 a případně se pak domluvíme dále ;)

 12. Dobrý den,mohla bych se přihlásit na cheer?

  • Dobrý den Soni, nábory do soutěžních týmů již proběhly, aktuálně je možné přijít na trénink Hobby v úterý 16:30, jak jsem psala už výše ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *