Jak přihlásit své dítě

Během roku se můžete přihlásit do nesoutěžních složek dle věku:

Pokud je Vaší dceři 4 – 6 let, přijďte na trénink Mini ve středu od 15:30 h.

Pokud je/bude letos Vaší dceři 7 a více let, přijďte na trénink Hobby ve středu od 16:30 h. V tomto týmu začínají i starší zájemci nad 15 let.

Na trénink přijďte 10 – 15 minut předem, aby se dcera mohla převléct a nachystat s ostatními dětmi. Všechny tréninky probíhají od září 2016 v tělocvičně v Komárově, viz Rozpis tréninků. Není potřeba rezervace předem.

Na trénink si vezměte s sebou: sportovní oblečení pro dítě (tričko a kraťásky nebo legíny), lahev s pitím, čisté sportovní boty (tenisky).

V září a v červnu obvykle probíhají nábory a konkurzy do soutěžních složek. Tyto mají dané termíny a jsou určeny těm, kteří mají zájem se sportu věnovat více než na rekreační úrovni. Více o náborech/konkurzech se vždy dočtete na hlavní stránce našeho webu. Zde jsou obecné informace k náborům:

Na nábor si vezměte s sebou: sportovní oblečení pro dítě (tričko a kraťásky nebo legíny), lahev s pitím, čisté sportovní boty (tenisky).

Jak nábor probíhá? Děti si společně vyzkouší jeden trénink, seznámí se s trenérem, naučí se základní pohyby a další úplné základy gymnastiky – např. správné držení těla a pár průpravných cviků. Možná se dostane na úplně jednoduché pyramidy. Na konci trénink dostanou děti přihlášku k vyplnění a můžete se zeptat na cokoliv trenérky, pokud máte dotazy.

Není to pro moje dítě příliš nebezpečné? Cheerleading (roztleskávání) je sport a nese s sebou samozřejmě podobná rizika, jako jiné sporty. Našim dětem se však snažíme zajistit maximální možnou úroveň bezpečnosti. Především, hodinu vede vždy zkušený lektor. Dále, děti se učí všechny dovednosti postupně. V gymnastice začínají průpravami a zpevňováním těla, pak teprve se učí kotouly a další gymnastické prvky. Stejně tak je to s pyramidami. Děti začínají s úplně jednoduchými stoji na stehnech vkleče a postupují jen velmi pomalu k dalším prvkům. Při učení nových věcí vždy poskytuje trenér záchranu. Kategorie jsou navíc i na soutěžích ošetřeny tak, aby bylo dbáno na zdraví a správný vývoj dětí, nesnažíme se, aby za každou cenu předváděly ty nejsložitější prvky, ale spíše, aby je cvičení bavilo a odvedly výkon, který je adekvátní jejich věku a úrovni pokročilosti. Samozřejmě, děti, které jsou u nás již několik let, provádějí poměrně složité prvky, protože již velmi dobře vědí, co a jak mají dělat :)

2 comments

  1. Bude trenink i v patek 29.9?byla bych rada kdyby byl.

    • Dobrý den, páteční tréninky jsou pouze pro členy soutěžních týmů. Pokud jste členem, prosím napište/zavolejte Silvě (viz kontakt), o jaký trénink v pátek máte zájem, a pokud bude aspoň pár dětí, tak trénink bude ;) Díky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *